COVID-i nuk ndal dasmat! Gjobë 1 mln lekë pronarëve në Berat, Fushë- Krujë dhe Fier dhe 3 mln në Tiranë

Foto ilustruese

TIRANË- Dasmat janë shndërruar në një vatër kryesore infektimesh, e megjithatë duket se qytetarët nuk janë ndërgjegjësuar për rrezikun që i kanoset.

Të shkuarit në një dasmë është një formë detyrimi, respektimi për familjen, e kjo traditë shqiptare ka rezultuar aq e pamundur që të thyet, edhe pse ekziston një virus vdekjeprurës.

 Çdo ditë raportohet për ceremoni martesore që organizohen, ashtu sikurse dhe për pronarë restorantesh që gjobiten. Ditën e sotme janë gjobitur me nga 1 mln secili 6 pronarë dhe administratorë restorantesh, 1 në Berat, 1 në Fushë- Krujë dhe 4 në Fier.

Më konkretisht janë gjobitur me 1 mln lekë pronari i restorantit në Berat, K.B., I. T., në Fushë- Krujë dhe R. N., A. T., V. P. dhe K. K., në qytetin e Fierit.

Gjithashtu edhe në Tiranë janë ndëshkuar dy pronarë me nga 3.000.000 lekë gjobë dhe një tjetër me 1.000.000 lekë. Pronarët e bizneseve, A. C. dhe E. S. u ndëshkuan me 3.000.000 lekë secili, ndërsa 1.000.000 lekë, S. L., të cilët po zhvillonin ceremoni festive.

Apeli i uniformave blu shkon për pronarët/administratorët e subjekteve që të respektojnë protokollet e sigurisë.

"Policia apelon për të gjithë pronarët/administratorët e subjekteve që ushtrojnë aktivitet, të respektojnë me rigorozitet protokollet e sigurisë dhe masat kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19", përfundon policia.

B.K./E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?

Komento

Komente

  • Taipi: 10/08/2020 15:39

    po koncertet e Noizy nga jugu a lejohen?

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Berisha në Parlament? Alibeaj: Ka kontribute historike, Topalli nuk donte vetë të hynte