"Ç'vaksinim more?! Tensione te Fakulteti i Filologjisë në Tiranë, studentët duan të futen në auditore

 

Vijojnë tensionet në disa fakultete në ditën e parë të Vitit të ri Akademik. Për shkak të kontrolleve që po iu bëhen studentëve në hyrje të çdo fakultetit për vaksinën ose testin anti-COVID, ka përplasje.

Në këtë video shikoni se si në Fakultetin e Filologjisë dhe Historisë në Tiranë studentët janë përplasur me kontrollorët në hyrje të Fakultetit të tye, pasi nuk janë lejuar të hyjnë në auditore.

 


Lajmi kryesor:

Tension në universitete, studentët nuk lejohen pa vaksina! Në Elbasan, Korçë e Durrës sfidohet urdhri i ministres! Pas protestës futen në auditorë edhe studentët e 'Natyrës'


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Kur dëgjon Lulin të thotë, 'ndiq paratë, zbulo korrupsionin'