Dako dhe 6 ish-zyrtarë në ‘arrest me burg’, për 3 gra ‘arrest shtëpie’! Mbulohet hyrja e policisë së Tiranës para mbërritjes së ish kryebashkiakut të Durrësit

 

Report TV mëson se nga 10 urdhërarreste të lëshuara janë 7 arreste me burg, përfshi dhe ish kryebashkiakun e Durrësit, ndërsa për 3 gra është firmosur “arrest shtëpie”.

Ndërkohë në videon e siguruar shihet teksa drejtoria e policisë së Tiranës ka mbuluar hyrjen e institucionit ku pritet të mbërrijë Vangjush Dako i arrestuar në kuadër të aksionit të SPAK gjatë ditës së sotme ku u lëshuan urdhër arreste për disa ish zyrtarë të bashkisë së Durrësit të përfshirë në korrupsion dhe shpërdorim detyre.


Lajmi kryesor:

Arrestohet Vangjush Dako, akuzohet për leje ndërtimi për pallatin e dëmtuar dhe tenderin e shëtitores! SPAK urdhër arrest dhe për 8 ish-zyrtarë e 1 ndërtues


B.V/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Tiranë, dhunohet administratori i 'Pamfleti' Gjergj Zefi! Po dilte nga zyra

Tiranë, dhunohet administratori i 'Pamfleti' Gjergj Zefi! Po dilte nga zyra