Dalin shifrat, në zgjedhjet në PD morën pjesë 54,5% e anëtarësisë! Lulzim Basha fitoi me 81% të votave

 

Lulzim Basha ka fituar zgjedhjet dhe do të drejtojë Partinë Demokratike edhe për një mandat tjetër 4-vjeçar. Basha ka marrë 32.882 vota ose 81% të votuesve.

Jemin Gjana njoftoi pak më parë se në zgjedhjet e PD kanë marrë pjesë 41.100 ose 54.5% e të gjithë anëtarësisë.  Vota të vlefshme 40.074.

Kanë votuar: 41100

Në përqindje: 54.7%

40674 vota  të vlefshme

Kadilli:  763

Harxhi:  991

Shehaj:  6038

Basha 32882 ose 81%


Lajmi kryesor:

Zgjedhjet në PD/ Del rezultati paraprak, me 81% të votave edhe Lulzim Basha fiton mandatin e tretë! Kundërshtarët: Maskaradë elektorale


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Përgjaken orët e para të mëngjesit në Greqi, ekzekutohet me 6 plumba në derën e shtëpisë biznesmeni 45-vjeçar