Dallgë të mëdha në det/ Pezullohen të gjitha lundrimet e mjeteve të vogla dhe të peshkimit në Vlorë (VIDEO)

Moti i keq ka sjellë dallgëzim të madh në detin e Vlorës, duke bërë që në port të pezullohen të gjitha lundrimet e mjeteve të vogla dhe të peshkimit. Ky pezullim është bërë me urdhër të Kapitenerisë së Portit Vlorë për shkak të përkeqësimit të kushteve hidrometeorologjike.

Si pasojë  e erës së fortë në drejtimin Jug-Jug-Lindje në det janë krijuar dallgë të mëdha që shkojnë deri në 2 metra. Ndërkohë që përmirësimi i kushteve të motit pritet të jetë vetëm ditën e nesërme.

Ndërkohë për shkak të motit është pezulluar edhe lundrimi i tragetit të  linjës Vlorë-Brindisi i cili ka  ka qëndruar në Itali. Për dy ditët e ardhshme nuk do të ketë lundrim të tij deri ne date 14 në mëngjes.
 

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Skoci/ 16- vjeçari akuzohet për goditje me thikë në stacionin hekurudhor ndaj një të mituri 14- vjeçar