Dashamir Tahiri hap fushatën: Kandidoj i pari në listë në Vlorë, aleancë me 3 parti të djathta! Askush s’do ta bëjë qeverinë pa ne

Dashamir Tahiri

Dashamir Tahiri nga partia Bindja Demokratike do të jetë i pari në listë në Vlorë në zgjedhjet e 25 prillit.

Këtë të hënë ai ka hapur fushatën elektorale në këtë qytet dhe gjatë takimit është shprehur se në zgjedhjet e 25 prillit BD do të jetë në aleancë me 3 parti të djathta, ndërsa ka konfirmuar se do të jetë i pari i listës në këtë qytet.

Ndër të tjera Tahiri është shprehur se në këto zgjedhje askush nuk do të mund që të krijojë qeverinë pa ato.

“Sot çelim zyrtarisht fushatën dhe është një kënaqësi që ajo starton me të rinjtë sepse rinia është e ardhmja dhe motorri i vëndit. Ju bëj me dije sot se jemi në një aleanc me 3 parti të djathta dhe i pari i listës do jem un në Vlorë.Kemi bërë dhe 2 fushata ku kemi fituar dhe do fitojmë sepse jemi në drejtimin e duhur .Një gjë është të jesh deputet dhe një gjë tjetër është të jesh deputet i popullit.

Të dy partit e mëdha nuk e formojnë dot qeverinë dhe kanë nevojë për ne .Siç e dini mirë unë hyj te deputet që nuk e ka frikën apo ti nënshtrohet kryetarit.Të gjitha forcat politike përveç të tjerave kanë diçka të përbashkët,importojnë deputetë dhe i takoni vetëm për fushatë ndërsa më pas nuk përgjigjen më madje skeni as ku ti gjeni ndërsa unë dhe emrat e tjerë të forcës tonë politike ,jemi këtu,jetojmë këtu dhe në çdo kohë i përgjigjemi kujtdo.Miq forca jonë politike nuk do të ketë kryetar por do të ketë një deputet për popullin”, tha ai.

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?

Komento

Komente

 • kuqo: 26/01/2021 07:41

  pyeteni kete koqen e Havase a e ka mbaruar 8 vjecaren. tani qe ka 2 Diploma shk.larte, le te mbaroje 8 vjecaren dhe te mesmen. sa per Reufin , te plotfuqishmin e lagjes, eshte kollaj te vertetohet, ADN, ose i vini Dashit nje kapele polici dhe do shihni ngjashmerine me Reufin

  Përgjigju
  • Cami Vl: 27/01/2021 21:30

   Po ti do jesh ndonje dobic qe je ritur pa baba edhe te kan ritur Camet e vlores prandaj ke kaq mllef ndaj Dashit....

 • Ramiu: 25/01/2021 20:24

  Mos ma trazoni baxhanakun ore qafira.Po mos te ishte Raufi polic ne kuhen e xhaxhit s,co dilte shpetimtari cameris Dashi Avas

  Përgjigju
 • Dashi Reuf Havas deputet: 25/01/2021 19:47

  Zakonisht djemt e kurvave njihen me emrat e Mamave, po këtij pse i thonë Dashi Havas?

  Përgjigju
  • Alf Cami Vl: 27/01/2021 21:33

   Po ti duhet ta kesh maman kurve... Qe meresh me pleqerin qe ste ka ber gje....

  • KB Vl: 25/01/2021 20:25

   Dashamiri eshte vlonjat qe ka dhene per vloren dhe ka ndihmuar shume ne vlore. Eshte njeri model .×

Lajmi i fundit

John

SHBA, 'maskuan' kokainën me një tortë të shijshme por s'ia hedhin dot qenit të DEA-s amerikane! E pësojnë dy trafikantët