‘Dashuritë e Presidentit’ në Teatrin Eksperimental! ‘La Boheme’ në Opera! Koncert operistik në Durrës

Andi Begolli vendos sot në orën 20.00 në skenën e Teatrit Eksperimental shfaqjen “Dashuritë e Presidentit” të Miro Gavran, me pjesëmarrjen e aktores Luiza Xhuvani.

Drama "Para Perëndimit" e nobelistit Gerhart Hauptman, me regji të Andia Xhungas e Indrit Çobanit, interpretohet këtë mbrëmje në orën 19.00 në teatrin "Metropol" në Tiranë me një kast të përzgjedhur aktorësh.

Ada Gurra vendos nga sot në orën 19.00 në skenën e Operas, veprën “La Boheme” të Puçinit, me solistët, korin e të rriturve dhe fëmijëve si dhe Orkestrën Simfonike të Teatrit.

Shfaqja "Biznesmeni" me dramaturg Viktor Zhustin e regji të Gëzim Kames rikthehet sot në orën 19.00 në Teatrin Kombëtar me një kast të përzgjedhur aktorësh.

Shfaqet sot në orën 18.00 në Qendrën për Hapje e Dialog në Kryeministri filmi “Yjet e së ardhmes” me regji të Edmond Topit dhe disa nga aktorët më të mirë vendas si Tinka Kurti, Margarita Xhepa e Reshat Arbana.

Pret vizitorët deri në 10 maj në Qendrën për Hapje e Dialog në Kryeministri ekspozita personale e artistit Nazmi Hoxha “Dreams within a dream”.

Mbahet sot në orën 19.00 në teatrin “Aleksandër Moisiu” në Durrës koncerti operistik “La Piazza, la Chiesa, il Teatro”  nga Ansambli dhe Kori Gesualddo.

Qëndron e hapur deri në 13 prill në galerinë “FAB” në Tiranë ekspozita e artistit Ilir Kaso “Ky nuk është një suvenir”.

Ekspozita "Felice Beato dhe Adolfo Farsari - Dy italianë në Lindjen e Largët" vijon e hapur deri në 27 prill në Muzeun "Marubi" në Shkodër.

Qëndron e hapur deri në 27 prill ekspozita personale “Udhëtarët e kotësisë” e artistit Helidon Haliti në Galerinë e Arteve Shkodër.

SI.E./S.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Befasi nga mesfushori i Real Madrid, Toni Kroos tërhiqet nga futbolli pas Europianit 2024

Zyrtare/ Befasi nga mesfushori i Real Madrid, Toni Kroos tërhiqet nga futbolli pas Europianit 2024