DEA amerikane nxit shqiptarët të denoncojnë trafikantët! SHBA krah Shqipërisë në luftën e trafikut të drogës dhe pastrimin e parave

 DEA amerikane nxit shqiptarët të denoncojnë trafikantët! SHBA krah Shqipërisë në luftën e trafikut të drogës dhe pastrimin e parave

‘Shtetet e Bashkuara janë të përkushtuara të punojnë me Shqipërinë për të luftuar trafikun e drogës dhe pastrimin e parave të lidhura me të, për një të ardhme më të mirë për të gjithë shqiptarët‘

Ky është mesazhi që përcillet përmes një postimi në rrjete sociale i ambasadës amerikane duke nxitur të gjithë qytetarët që kanë informacion për trafik droge apo pastrim parash të bashkëpunojnë me Agjencinë e SHBA-së e Luftës Kundër Drogës (DEA).

Në dispozicion të shqiptarëve është dhe një numër ku mund të kryhen denoncimet ndërsa garantohet se të gjitha të dhënat do të mbahen të fshehta.

Linja e sinjalizimit të Agjencisë së SHBA Kundër Narkotikëve është aktive. DEA nxit këdo që ka informacion në lidhje me trafikun e drogës ose pastrimin e të ardhurave nga droga ta ndajë informacionin me personelin e DEA-s në WhatsApp në: +1 571 502-7846 ose me email në: [email protected]. Të gjitha të dhënat do të mbahen të fshehta. Falënderimet tona për të gjithë ata individë që kanë dorëzuar të dhëna të besueshme që kanë mbështetur operacionet e DEA-s. Shtetet e Bashkuara janë të përkushtuara të punojnë me Shqipërinë për të luftuar trafikun e drogës dhe pastrimin e parave të lidhura me të, për një të ardhme më të mirë për të gjithë shqiptarët.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë