Debatet brenda grupit të PD, Luan Baçi: Ne që kemi marrë pjesë në foltoret e Berishës, po shihemi ndryshe nga partia! Flutura Açka: E papranueshme që na pyesin a jemi me Bashën apo Berishë!

1634573672_page.jpg

Me jo pak debate është shoqëruar mbledhja e grupit të PD këtë të hënë. Report TV ka zbardhur debatin e zhvilluar me dyer të mbyllura, ku deputeti Luan Baçi është shprehur se deputetët që kanë marrë pjesë në foltoret e Berishës, po shihen ndryshe nga partie.

"Ne deputetet qe kemi marre pjese ne foltoret e Berishës, po shihemi ndryshe nga PD, e po ashtu s'po marrim pjese ne komisionet hetimore parlamentare", mësohet të ketë thënë ai.

Nga ana tjetër, Flutura Açka e ka quajtur të papranueshme faktin që, sipas saj, e pyesin në takime nëse është me Berishën apo Bashën. Sipas saj, PD duhet t'i rikthehet ndryshimit.

"Unë shkoj ne takime ne Elbasan, dhe më pyesin: Je me Berishën apo me Bashën? Kjo është e pafalshme. Duhet t'i bëjmë një pyetje vetes të gjithë: A duhet berishizimi të rikthehet në PD? Unë mendoj se PD duhet t'i kthehet ndryshimit", u shpreh Açka.


Lajmi kryesor:

Basha: Pa mbështetjen e SHBA, PD shkrihet! Plani i Berishës, ta bëjë partinë një bunker antiamerikan për interesin e tij! Jam kryetar deri sa të më mbarojë mandati, vetëm Zoti 'vendos' ndryshe


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Australia ofron gaz për Evropën mes shtimit të krizës Rusi-Ukrainë