Debatet për dëshminë e Ballës te TIMS-i, Gogu: Po shkel ligjin, ke bërë cirk dhe akrobacira! Salianji: Doni të mbuloni paligjshmëritë

 

Kryetari i Komisionit Hetimor për TIMS Ervin Salianji insiston që ministri i Brendshëm Taulant Balla të paraqitet në komision dhe më pas të vendoset për kërkesën e tij për mbledhje me dyer të mbyllura. Por anëtarët e mazhorancës akuzojnë Salianjin se po shkel ligjin duke mos e hedhur në votim kërkesën e Ballës.

Salianji: I bëj thirrje sekretarisë që të njoftojnë Ballën se më thonë që është në ambientet e Kuvendit. Të vijë e të japë sqarime se kjo nuk është serioze.

Toni Gogu: Të shkelësh ligjin me këtë lloj guximi, karshilliku dhe krenarie, ti qofsh. Të fyesh kolegët me këtë lloj guximi, krenarie e karshilliku, ti qofsh. Ke bërë cirk dhe akrobacira siç ke thënë në fillim të komisionit. Kërkesa jonë po rrënjoset në tavolinën tuaj. Të hidhet në votim.

Salianji: Zot na ruaj mendtë. Ka një përpjekje për të mbuluar paligjshmërinë që është deri në fyt.


Lajmi kryesor:

Komisioni hetimor ‘TIMS’! Balla dhe Muça dëshmojnë me dyer të mbyllura! Rrumbullaku: Pati ndërhyrje të paautorizuar në sistemi


B.K/E.B/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

'Beleri, humbje kohe', Genc Burimi: Trajtim i dyfishtë! U lejua të betohet para zgjedhësve grek dhe jo ndaj atyre shqiptarë

'Beleri, humbje kohe', Genc Burimi: Trajtim i dyfishtë! U lejua të betohet para zgjedhësve grek dhe jo ndaj atyre shqiptarë