Debati për inceneratorët/ Rama i përgjigjet opozitës me videon e blogerit të famshëm Nas Daily

TIRANË- Në një kohë kur inceneratorët janë kthyer në qendër të akuzave të opozitës, për të treguar se ato nuk janë të dëmshëm për mjedisin, kryeministri Edi Rama sjell videon e blogerit të famshëm Nas Daily.

Ky i fundit nëpërmjet një video ka përshkruar të gjithë itenerarin që bëjnë mbeturinat në Singapor, që nga grumbullimi i tyre deri në asgjësimin e tyre në inceneratorë. Nga djegia e mbeturinave me këtë teknologji, shpjegohet në video, prodhohet energji dhe mjedisi nuk ndotet.

Rama ka zgjedhur që përgjigjen për opozitën ta jap nëpërmjet kësaj video.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?

Komento

Komente

 • jani: 26/10/2020 00:10

  O DIBRAN inceneratori i kukesit duhet te djege te gjitha plehrat e peshkopise-tropojes dhe te fshatrave perreth,,prandaj duhet atje...

  Përgjigju
 • Like floriri: 25/10/2020 19:23

  Vazhdo z. kryeministër,se mizat këtë punë kanë,po dhe një çikë të drejtë kanë,ato të shkretat me mut ushqehen dhe e duan atë të shkretë ushqim në mes të rrugës e në çdo kohë,tani që Tirana u pastrua,po kështu Fieri,Elbasani,ku të hanë ato të shkretat.Jo më kot Saliu me Lulin e bënë Tiranën shurrtore e Shqiperinë Bathore,për këtë punë e bënë që të ushqeheshin mizat e stanit shqupisto-lsist.

  Përgjigju
 • Avi: 25/10/2020 13:43

  Elbasani para 3-4 vjeteve kur nuk kishte inceneratoret ishte gjithe diten dimer-vere ne mjegull dhe kunderronte nga era e djegjes se plehrave ne menyre naturale ne natyre pasi nuk kishte menyre tjeter me i djegur/zhdukur. Qysh nga momenti qe u vu ne perdorim inceneratori shyqyr ky fenomen u zhduk dhe kemi mundesi te marrim fryme lirisht dhe ajer te paster. Nuk e di se per cfare bejne zhurme ato te PD por une si qytetar preferoj kete lloj menyre sesa te thith ajer mbeturinash dhe tym nga djegia ne natyre e mbeturinave... apo nuk kane nje ere te *mire* qeset kur i djeg...ahh pa pa pa. PD per mua esthe Parti Fashiste...se vetem PD nuk eshte.

  Përgjigju
  • Via: 25/10/2020 14:39

   Duket nga komenti që nuk e ke kuptuar.

 • dibran: 25/10/2020 11:41

  ...Per Janin: Kukesi nuk eshte qytet i madh...Sa per ta ditur !!! As Puka- qe dikur kendonin- ...Dhe kjo Puka 20 mije, don te behet superfuqi !!!! Tung Jani !!

  Përgjigju
 • Ndoja: 25/10/2020 11:07

  BRAVO O EDI RAMA PO KU marrin vesh maloket e debilet....

  Përgjigju
 • Jani: 25/10/2020 10:56

  INXENERATORET DUHET TE KENE TE GJITHA QYTETET E MEDHA NE SHQIPERI,,SHKODRA,,VLORA,,KUKESI,KORCA,SARANDA,,ETJ,,NUK ARRIHET TE PASTROHEN MBETJET VETEM ME LANDFILLE ,,SEPSE LANDFILLET JANE GROPA TE HAPURA KU MBULOHEN PLEHRAT ME DHE ,,POR ATY NDOTEN UJRAT NENTOKSORE,,ME INCENERATORE PUNON AMERIKA....

  Përgjigju
 • jepi me fort: 25/10/2020 09:58

  jepi Edi Rama. Pastroje kete zhul qe na ka mbulu.

  Përgjigju
  • Arbëri: 25/10/2020 10:13

   Bravo bravo×

Lajmi i fundit

John

EKSKLUZIVE/ Zv.kryeministri i Maqedonisë së Veriut: ‘Ballkani i Hapur’ i domosdoshëm, të heqim kufijtë me Shqipërinë dhe Kosovën! Së shpejti mbledhje qeverie Tiranë-Shkup