Dëbora 'pushton' edhe Korçën/ Kujdes në Dardhë, Voskopojë dhe Qafën e Qarrit

1 Prilli në Korçë erdhi me reshje dëbore që përfshinë jo vetëm qytetin por edhe rrethinat. Temperaturat që kanë pësuar ulje të ndjeshme në vlerat e tyre filluan të shoqërohen me erë të fortë dhe reshje intensive. Ndërkohë firmat kontraktore vijojnë të kriposin rrugët. Zonat problematike janë segmentet;  Dardhës, Voskopojës por edhe në Qafën e Qarrit, që drejtuesit e mjeteve duhet të bëjnë kujdes.


Lajmi kryesor:

Rikthehet i ftohti! Dëbora mbulon vendin në pranverë, ARRSH: Kujdes me qarkullimin në rrugë


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?×

Lajmi i fundit

John

Nuk humbi mundësinë për të votuar, njihuni me votuesen më të vjetër në zgjedhjet lokale të Kosovës