Dëborë në maj! Shishtaveci zbardhet pas ditëve me diell (FOTO+VIDEO)

Fshati Shishtavec në Kukës është përfshirë nga reshjet e borës, pas shumë ditëve me diell.

Reshjet kanë filluar me intensitet të madh gjatë orëve të pasdites dhe po vazhdojnë akoma edhe në këto momente.

Reshjet e borës në zonat malore të Kukësit nuk janë të pazakonta as në këtë kohë.

Pavarësisht bukurisë që ka sjellë bora, për fermerët e kësaj ane mbetet shqetësuese dëmi që mund të shkaktojë kjo borë në kulturat bujqësore.

Kujtojmë se në bregdetin shqiptar ka filluar mbushja me pushues për shkak të motit me diell edhe pse vendi është në izolim prej përhapjes së koronavirusit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Rritet numri i emigrantëve që kërkojnë të futen në SHBA

Rritet numri i emigrantëve që kërkojnë të futen në SHBA