VIDEO/ ‘Petku i bardhë’ i dëborës mbulon Razmën! Fshati turistik ‘magnet’ për qindra turistë

Reshjet e dëborës kanë përfshirë ditën e sotme (25 nëntor) edhe territorin e Qarkut të Shkodrës. Zona e Dukagjinit, në Shalë, Pult, zona e Malësisë së Madhe dhe zonat e thella të Pukës janë përfshirë nga reshje dëbore.

Në bashkinë Malësi e Madhe, janë përfshirë nga dëbora zona e Bogës dhe e Razmës.

Report Tv, sjell pamje nga zona e Razmës në territorin e bashkisë Malësi e Madhe në qarkun Shkodër.

Aktualisht, pavarësisht rënies së dëborës nuk ka asnjë segment rrugor të bllokuar.

Firmat kontraktuese po punojnë për të mbajtur të hapur, segmentin rrugorë Bogë – Theth, ndërkohë që apeli përsëritet për drejtuesit e mjeteve që të përdorin zinxhirë dhe goma dimri.


Lajmi kryesor:

Reshjet e dëborës bllokojnë 400 mjete në Qafë Murriz dhe aksin Peshkopi - Maqellarë! Evakuohen 50 pasagjerë! Dibra pa drita (VIDEO)


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Kishin përshtatur lokalin për lojëra fati, arrestohet menaxheri, në kërkim pronari

VIDEO/ Kishin përshtatur lokalin për lojëra fati, arrestohet menaxheri, në kërkim pronari