Debutim me barazim në kompleksin e ri, te Partizani ‘shkëlqejnë’ flakadanët! Fitojnë Tirana dhe Dinamo

Partizani ka inauguruar me një barazim pa gola stadiumin e ri në zonën e Tufinës. Të kuqtë nuk ia dolën të fitonin kundër Orikut në ndeshjen e parë për Kupën e Shqipërisë, por tifozët krijuan një atmosferë spektakolare me flakadanë, që sollën edhe ndërprerjen e sfidës për disa minuta.

Ndërkohë në takimet e tjera të turit të parë të Kupës Tirana fitoi me rezultatin e thellë 0-3 kundër Koplikut, falë golave të realizuar nga Hila, Berisha dhe Limaj. Sakaq nga skuadrat e tjera me emër në futbollin shqiptar Dinamo fitoi 0-1 kundër Butrintit. Golin e vetëm të sfidës e realizoi Denilson në pjesën e dytë.