Defekt i rëndë në në Nënstacionin Elektrik të Memaliajt, mijëra familje 3 orë pa drita

Foto ilustruese

TEPELENË- Një defekt i rëndë në Nënstacionin Elektrik të Memaliajt, ka lënë pa rrymë elektrike me mijëra familje të qytetit dhe të gjithë zonës përreth që furnizohen nga ky nënstacion për tre orë.

Specialistë nga Drejtoria e Tensionit të Lartë me qendër në Fier kanë shkuar në vendngjarje dhe konstatuan për një avari serioze në një linjë të ekspozuar dhe të pambrojtur nga izolimi. Së bashku me grupet avaro-shpëtuese nga Fieri, po japin kontribut edhe specialistët e OSHEE Rajoni Gjirokastër të cilët janë duke punuar për rikthimin e energjisë në një kohë sa më të shkurtër.

  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Nga lodhja kronike, pagjumësia dhe problemet në zemër, këto janë simptomat e sëmundjes së zgjatur të shkaktuar nga Covid-19