Deklarata e Demit për ta shkarkuar, Lerda: Nuk e kuptoj shqipen, pas ndeshjes askush s'e di çfarë ndodh

Deklarata e Demit për ta shkarkuar, Lerda: Nuk e kuptoj shqipen, pas ndeshjes askush s'e di çfarë ndodh

Pak orë para derbit situata në kampin e Partizanit nuk është më e mira. Si të mos mjaftonin pikëpyetjet e shumta për formacionin, pasi Boldor dhe Telushi janë në dyshime, në pikëpyetje është edhe trajneri Lerda. Kjo pasi presidenti Demi ka paralajmëruar se italiani do të shkarkohet në rast se humbet derbin, diçka e cila te kampionët e Shqipërisë nuk ndodh prej 17 ndeshjesh. I pyetur për deklaratën e presidentit, në prag të takimit trajneri Lerda përgjigjet:

“Unë nuk e kuptoj shqipen. Nuk e di çfarë ka thënë presidenti Demi, por nuk kam pse të ndihem në rrezik. Jemi të qetë dhe të përqendruar në atë çfarë duhet të bëjmë. Më vonë nuk e di se çfarë ndodh, por e konsideroj një ndeshje të rëndësishme sepse vlen tre pikë.”

Trajneri Lerda më pas komentoi edhe rivalët, Tiranën, për të cilët foli me fjalë të mëdha.

“E kam parë në ndeshjen e fundit me Kukësin dhe nuk e meritonte të humbiste. Është një skuadër që ka cilësi dhe dora e trajnerit duket në skuadër. Por, është një ndeshje shumë e rëndësishme për ne dhe do të bëjmë gjithçka për të dalë me sukses.”

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Gjermania miraton pr/ligjin për migracionin, do lejojë mbi 50 mijë punëtorë të pakualifikuar nga Ballkani të punësohen

Gjermania miraton pr/ligjin për migracionin, do lejojë mbi 50 mijë punëtorë të pakualifikuar nga Ballkani të punësohen