Dekriminalizimi, Naço: Kandidatët
e LSI “bio” mos i përdorni politikisht

Dekriminalizimi, Naço: Kandidatët<br />e LSI “bio” mos i përdorni politikisht
Kandidatët e LSI të përzgjedhur për zgjedhjet vendore janë të pastër dhe nuk kanë asnjë lidhje me krimin apo persona të inkriminuar.

Kështu u shpreh Ministri i drejtësisë Nasip Naço teksa foli për procesin e dekriminalizimit, duke e vlerësuar këtë proces të ardhur në kohën e duhur.

Ministri Naço i cilësoi kandidatë “Bio”, të përzgjedhurit e LSI ndërsa shtoi se dekriminalizimi nuk duhet të përdoret për qëllime politike. 

Naço veçoi se opozita nuk e voton draftin e paraqitur pasi presin të kalojnë këto zgjedhje dhe zgjedhjet e tjera. 

Ministri Naço këto komente i bëri pas një aktiviteti të organizuar në kanionet e Osumit.

Redaksia online
(f.m/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

I gjithë rrjeti zien me ngacmimet e tyre, Luizi pyet Jorin: T’i themi të gjithë shtëpisë se si njihemi? Modelja: Jo, të shikoj si vëlla tani

I gjithë rrjeti zien me ngacmimet e tyre, Luizi pyet Jorin: T’i themi të gjithë shtëpisë se si njihemi? Modelja: Jo, të shikoj si vëlla tani