Del Piero "shkelm" të ardhmes: Kam firmosur në të bardhë

Del Piero "shkelm" të ardhmes: Kam firmosur në të bardhë
Alessandro Del Piero po bën të pamundurën për të vënë në krizë drejtuesit e Juventusit dhe presidentin Agnelli, që kanë paralajmëruar divorcin me numrin 10, në fundin e sezonit aktual. Kapiteni i Juventusit ka shtyrë edhe një herë lamtumirën nga bardhezinjtë duke ia lënë "topin" në dorë drejtuesve për rinovimin e kontratës.

Pas golit të bukur në kupën e Italisë ndaj Milanit, "Pinturicchio" ka vendosur shenjën e tij edhe të dielën ndaj Interit, duke demonstruar se ka ende shumë për të dhënë. "Largimi i paracaktuar nuk është fjala e duhur. Vitin e kaluar unë firmosa një kontratë të bardhë. Tani e ardhmja ime është Napoli" tha Del Piero, duke lënë të kuptohej se po mendon ndeshjete radhës, e jo lamtumirën.

Goli numër 287 me "Zonjën e Vjetër" dhe rrjeta numër 9 ndaj Interit. Kurrë nuk ka shkaktuar polemika edhe kur është harruar për disa javë në pankinë. kapiteni është edhe për kërto gjëra, dhe Del Piero e ka merituar shiritin.

"Unë nuk dua të humbas asnjë moment të kësaj aventure, pasi ne po bëjmë gjithçka për të qëndruar afër Milanit në renditje. Do të ketë kohë për të menduar për të ardhmen time, më vonë” tha Del Piero.

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Frrok Çupi: Xi erdhi, pa… dhe e la Putinin prapë në rrethim

Frrok Çupi: Xi erdhi, pa… dhe e la Putinin prapë në rrethim