Del videoja/ Këmbadoras, të qetë dhe të veshur si 'bosa', momenti si shqiptarët vodhën shtëpitë e yjeve të Real dhe Atletico

SPANJË- Mediat spanjolle kanë publikuar video nga momenti se si banda e shqiptarëve vidhte banesat e futbollistëve të Real Madrid dhe Atletico Madrit.

Siç shihet në këto pamje, një prej shqiptarëve të arrestuar këmbadorazi, shihet teksa pasi çmonton një nga dyert, futet me shumë lehtësi në një prej banesave, e cila nuk kishte asnjë roje sigurie. Më pas video vazhdon me një moment të dytë, kur dy anëtarë të bandës vjedhin një makinë luksoze, me shumë qetësi dhe të pashqetësuar se në rrugë ka kamera soigurie. Ato ishin të pamaskuar dhe e kryen vjedhjen e gjatë ditës.

Operacioni që vuri në pranga katër persona, me 'kokën' e bandës shqiptarin Marjan Zefi, i arrestuar edhe më parë për vjedhje, u finalizua 6 ditë më parë. Nga hetimet e kryera janë zbuluar se vjedhjet e shtëpive të trajnerit të "Los Blancos", Zinedine Zidane, lojtarëve Isco, Casemiro, Morata dhe Vasquez kishin të njëjtët autor, katër shqiptarë.  Në sendet e vjedhura, u gjet edhe medalja e Champions-it  e lojtarit të Atletico Madrid, Thomas Partey, një sasi e madhe e bizhuterive të vjedhura dhe 10 mijë euro cash.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • hahah: 24/10/2019 15:04

    vjedhin dhe parfume?!! cmorrsa

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Boks/ Rekord nga Nelson Hysa, renditet i 11-ti në botë

Boks/ Rekord nga Nelson Hysa, renditet i 11-ti në botë