Delegacioni shqiptar në punimet e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Gjiknuri: Në fokus rezolutat për dënimin e agresionit rus

Delegacioni shqiptar në punimet e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Gjiknuri: Në fokus rezolutat për dënimin e agresionit rus

Damian Gjiknuri në cilësinë e kreut të Delegacionit të Kuvendit merr pjesë në Asamblenë Parlamentare të OSBE-së në Britani

Delegacioni i Kuvendit të Shqipërisë po merr pjesë në mbledhjen e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së që po zhvillon punimet në Britaninë e Madhe.

Kryetari i këtij delegacioni, Damian Gjiknuri zhvilloi një takim me Sekretarin e Përgjithshëm Roberto Montella.

Në një postim në Facebook pas takimit, Gjiknuri tha se fokusi i punimeve të Asamblesë Parlamentare janë rezolutat për dënimin e agresionit rus në Ukrainë dhe çështjet e forcimit të sigurisë në hapësirën e vendeve anëtare të OSBE-së.

“Në cilësinë e Kryetarit të delegacionit të Kuvendit të Shqipërisë mora pjesë në mbledhjen e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së e cila po zhvillon punimet në Birmingam. Fokusi i mbledhjes rezolutat për dënimin e agresionit rus në Ukrainë dhe çështjet e forcimit të sigurisë në hapësirën e vendeve anëtare të OSBE. Gjatë punimeve pata kënaqësinë të takoj Sekretarin e Përgjithshëm Roberto Montella si dhe kryesuesit e delegacioneve nga vende të tjera me të cilët diskutuam forcimin e bashkëpunimit dypalësh”, shkroi Gjiknuri.

Asambleja Parlamentare e OSBE-së ka nisur punimet me 3 korrik në Birmingham të Mbretërisë së Bashkuar në sesionin e 29-të, përfundimet e të cilës do të publikohen më 6 korrik.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 05/07/2022 02:40

  Dikush duhet t'a mesoje kete zonjen qe cantat si kjo e tregut, qe na e ka shpalosur mbi tryeze,si dhe lady's handbag,nuk vendosen KURRE mbi tryeze,se nuk e lejon etiketa e tavolines.Varen ose te mbeshtetsja e shpines se karriges,ose vendosen ne dysheme afer teje,ose ne preher kur jane shume te vogla.Quhet vulgare dhe antihigjenike t'i vesh mbi tavoline.

  Përgjigju
 • Refati: 04/07/2022 14:52

  A mor mostra, mor qelbesira, ju jeni te gjithe kerma, ju jeni te gjithe bashke kunder shqiptareve. Beni sikur ziheni diten dhe naten bashke I beni pazaret. Edvin, Sali, Like, Medi e te gjithe ca jeni ne ate godine. Ishalla ju sheh zoti se populli fukara dhe budalla nuk ka cfare ju ben juve.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik