Delegatja tregoi se i falsifikuan firmën në ‘Foltoren’ e Berishës, reagon Garo: Vetëm 2 ishin të pakonfirmuara dhe i hoqëm nga lista

Sali Berisha dhe Floriana Garo

Zëdhënësja e Sali Berishës për Foltoren, Floriana Garo, ka kthyer një përgjigje lidhur me pretendimet e një delegateje se firma e saj ishte falsifikuar pasi nuk kishte plotësuar formularin për mbajtjen e Kuvendit Kombëtar më 11 Dhjetor.

Garo u shpreh se  nga 100 delegatët që verifikoi Agron Shehaj për degët 5 dhe 7 në Tiranë, vetëm dy prej tyre nuk kanë konfirmuar firmosjen e formularit, dhe të dy emrat janë hequr nga lista, ndërsa shtoi se po bëhet një proces riverifikimi hapave për administrimin e tyre.

Përmes një postimi në rrjetin e saj social Facebook, ajo ka ftuar mediat apo çdo njeri të interesuar të verifikoi nëse procesi është transparent apo jo.

Ditëne djeshme, Agron Shehaj, deputeti i PD-së shkoi në zyrën e Edi Palokës dhe hapi kasafortën duke verifikuar firmat për Kuvendin Kombëtar të 11 dhjetorit, të Sali Berishës. Shehaj tha se kishte verifikuar firmat dhe 98% e tyre me të cilët foli ne telefon kishin konfirmuan që kanë plotësuar formularin.

Mirëpo, një prej demokrateve ka zbuluar se kjo nuk është e vërtetë, duke lënë një koment në postimin e tij në Facebook, se Shehaj e mori në telefon, i tha se i kishin falsifikuar firmën.


Lajmi kryesor:

Denoncoi se i kishin falsifikuar firmën te formulari i Berishës, Anëtarja e Kuvendit Kombëtar të PD kërkesë Palokës: Më vër në dispozicion formularin


J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Humbi të afërmit në tërmetin para 2 viteve, artistja ndan dhimbjen e thellë në postimin e saj