Delegimi si ministër i Jashtëm, Rama i dorëzoi Cakajt dekretin që mori dje te Meta

"Është fjalë më e shkurtër në jetën time. Unë në funksionin tim si ministër i jashtëm i delegoj zotit Gent Cakajt drejtimin e kësaj ministrie dhe përfaqësimin ën institucionet ndërkombëtare". Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama në ceremoninë e marrjes së detyrës së ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme nga Ditmir Bushati. Detyrë të cilën Rama ia delegoi zv/ministrit Gent Cakaj. Kreu i qeverisë i delegoi Cakajt pikërisht dekretin e marrë nga ai një ditë më parë te presidenti Meta ku edhe u betua. 


Lajmi kryesor:

Rama i delegon detyrën e ministrit të Jashtëm/ Cakaj: Negociatat, 5 muajt e ardhshëm janë punë pa orar


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Flutura Açka përlotet në 'Pa protokoll' për të birin e ndjerë: Njeri i bukur që më tregoi si përballohet vdekja