Demokratët e Vlorës ironizojnë Dritan Lelin, reagon dega: Policia mori banerin  (Foto)

Demokratët e Vlorës ironizojnë Dritan Lelin, reagon dega: Policia mori banerin  (Foto)

Protesta e PD-së në Vlorë kundë rritjes së çmimit të ujit.

Dega e Partisë Demokratike në Vlorë, ka organizuar një protestë ditën e sotme, kundër rritjes së çmimit të ujit. Në një reagim post-protestës, PD thotë se protesta është ndaluar nga Policia e Shtetit dhe ajo bashkiake. Sipas PD-së, policia ka shoqëruar në komisariat, shoferin e makinës ku ishte vendosur baneri pa motiv. Në banerin e demokratëve ironizohej kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli, dhe vendimi për rritjen e çmimit të ujit. Në baner shkruhej: "Trefishova çmimin e ujit, nuk u ngrit njeri."

Sipas PD-së, protestat do të vijojnë edhe në qytete të tjera. 

Më poshtë foto e banerit lëvizës:

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • redi: 09/07/2018 21:15

    Protestat jo te dhuneshme gjithmone jane te drejta

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Droga shitet si ‘rigon’ te të rinjtë, ekspertët analizojnë fenomenin, Rexhepi: S’ka disiplinë! Tushe: Është problem psikologjik! Mësuesja: Neglizhencë komuniteti

Droga shitet si ‘rigon’ te të rinjtë, ekspertët analizojnë fenomenin, Rexhepi: S’ka disiplinë! Tushe: Është problem psikologjik! Mësuesja: Neglizhencë komuniteti