Dëmtohen aksidentalisht dy punëtorët e ndërtimit në Tiranë, nën hetim drejtuesi teknik dhe administratori i një firme

Foto ilustruese

Dy punëtorë ndërtimit, janë dëmtuar aksidentalisht, gjatë kohës që kanë qenë duke punuar në një pallat në ndërtim në Tiranë. Shtetasit  A. L dhe R. P, kanë mbetur të plagosur dhe ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Për këtë ngjarje policia e Tiranës ka proceduar penalisht për shkelje të rregullave në punë, drejtuesin teknik të firmës shtetasin E. Xh., 50 vjeç, ] dhe administratorin shtetasin A. K., 43 vjeç.

‘Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6 proceduan në gjendje të lirë për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” shtetasit E. Xh., 50 vjeç, me detyrë Drejtues teknik i një firme dhe A. K., 43 vjeç,(administratori i firmës) pasi në një pallat në ndërtim janë dëmtuar aksidentalisht në punë dy punëtorët A. L dhe R. P, të cilët ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.’- njofton policia.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Mbushën furgonin plot me ilaçe kontrabandë, 4 të arrestuar në Durrës, në pranga edhe dy doganierë të portit