Dëmtuan pronën shtetërore duke kryer gërmime pa leje, 4 të arrestuar në Shkodër

Dëmtuan pronën shtetërore duke kryer gërmime pa leje, 4 të arrestuar në Shkodër

Foto ilustruese

SHKODËR- 4 qytetarë janë arrestuar ditën e sotme pasi janë konstatuar në Shkodër duke kryer gërmime pa leje, duke cenuar kështu pronën shtetërore. Përkatësisht, 3 prej tyre po kryenin gërmime pa leje dhe për pasojë kanë dëmtuar një pronë shtetërore në Shirokë.

Burime zyrtare bëjnë me dije se 3 shtetasit janë identifikuar si Xh. B., 36 vjeç ;  F. B., 47 vjeç  të dy banues në Shkodër dhe Sh.B., 44 vjeç, banues në Fushë-Krujë.

Ndërkohë në pranga ka rënë edhe shtetasi S. B., 44 vjeç, pasi ka kryer gërmime dhe hedhje inertesh në Shirokë pranë lokalit në pronësi të tij, duke cenuar pronën shtetërore.

Materialet procedurale për 4 shtetasit e lartpërmendur i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, ndërsa ndaj tyre rëndon akuza për veprën penale "Shkatërrim i pronës me mjete të tjera" dhe  "Ndërtimi i paligjshëm".

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Saimir Tahiri paraqitet në SPAK, ish ministri i Brendshëm në hetim pasuror! SHIKONI VIDEON

Saimir Tahiri paraqitet në SPAK, ish ministri i Brendshëm në hetim pasuror! SHIKONI VIDEON