Denimi genocidit serb në Kosovë, Tritan Shehu njofton interpelancën nesër me Ramën

Denimi genocidit serb në Kosovë, Tritan Shehu njofton interpelancën nesër me Ramën

Tritan Shehu

Prej kohësh është kërkuar nga deputeti i opozitës, Tritan Shehu një interpelancë me kryeministrin Edi Rama në lidhje me njohjen dhe dënimin e gjenocidit serb në Kosovë.

Deputeti demokrat në një postim në rrjetet sociale njofton se interpelanca më në fund është pranuar dhe do të mbahet nesër paradite në seancën e radhës në Kuvend.

“Interpelanca: “Njohja, denimi i genocodit serb ne Kosove, asistenca ndaj Prishtines per prezantimin nderkombetar te tij”! E kerkuar nga une me Kryeministrin Rama, do te zhvillohet neser para dite ne seancen plenare. Faleminderit”, njofton Tritan Shehu.

Shehu kërkon që mazhoranca të mbajë një qëndrim të qartë për gjenocidin serb. Ai thotë se Kryeministri duhet të shpalosë arsyet e qëndrimeve dëmtuese të maxhorancës ndaj Kosovës, shqiptarëve në tërësi.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

Mashtruan me microcredite, Banka e Shqipërisë revokon licencën për 'Micro Credit Albania' dhe 'Final'

Mashtruan me microcredite, Banka e Shqipërisë revokon licencën për 'Micro Credit Albania' dhe 'Final'