Dënohet me 10 vite burg Shkëlzen Hasanpapaj, qëlloi me breshëri automatiku ndaj Florenc Çapjas e Bledar Muçës

Dënohet me 10 vite burg Shkëlzen Hasanpapaj, qëlloi me breshëri automatiku ndaj Florenc Çapjas e Bledar Muçës

Florenc Çapja ( Majtas ) dhe Shkëlzen Hasanpapaj

Është dënuar me 10 vjet heqje lirie, Shkëlzen Hasanpapaj, nga Gjykata e Elbasanit. Hasanpapaj është njëriu që u akuza se qëlloi me breshëri automatiku në drejtim të Florenc Çapjas dhe Bledar Muçës, dy anëtarë të grupit “Çapja”, ngjarje kjo e ndodhur në qershor të 2016. Vepra penale për të cilën akuzohet Hasanpapaj është ajo e “Vrasje me paramendim ndaj një ose më shume personave” e mbetur në tentative dhe “Mbajtje pa leje e armëve të zjarrit”. Nga të shtënat i plagosur mbeti Bledar Muça që ishte në vendin e parë të pasagjerit me makinë ku udhëtonte së bashku me kushëririn e tij Florenc  Çapja. Ndërkohë nga plumbat është plagosur në këmbë rastësisht një efektive e policisë së Elbasanit që ishte duke kaluar në anën tjetër të rrugës.

Pasi kreu krimin, Hasanpapaj u largua në drejtim të Holandës ku më pas u arrestua nga autoritete e këtij shteti dhe u ekstradua në Tiranë. Edhe pse gjykata e ka dënuar me 10 vite burg, Hasanpapaj nuk i ka pranuar për asnjë moment të vetëm akuzat tentativën e vrasjes të ndodhur në qershor të 2016. Por një analizë ADN ka zbuluar identifikimin e tij në këtë ngjarje të rëndë kriminale të ndodhur në qendër të Elbasanit.
 

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • lilo: 20/11/2019 15:24

  cpo ndodh me gjykatat vrau dhe denohet me 10 vite kurse nje grup adolishentesh nga Lazarti (vran) dhe u denuan shum me burg te perjetshem hajde drejtesi

  Përgjigju
  • Stitch: 21/11/2019 15:33

   Cin vrau tet am apo tet ate?

  • Askushi: 20/11/2019 17:45

   10 vjet per tentativ vrasje dhe plagosje.......ata neLazarat vran policin ne krye te detyres o lilziu....ca krahasimi ben?

 • Sondazhi i ditës:

  Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Pas 5 vitesh mungesë Adele ngjitet përsëri në skenë! Tregon emocionet e rikthimit