Deportohen 23 shqiptarë nga Britania e Madhe! Njëri kishte hyrë ilegalisht me jaht, tjetri hyri duke u fshehur në kamion

Deportohen 23 shqiptarë nga Britania e Madhe! Njëri kishte hyrë ilegalisht me jaht, tjetri hyri duke u fshehur në kamion

Aeroporti i Rinasit

23 shqiptarë janë deportuar nga Britania e Madhe. Ata ishin të dënuar në total me 55 vite burg për krime të ndryshme përfshirë trafikun e drogës. Shqiptarët u kthyen ditën e djeshme në Shqipëri.

Mes tyre ishte njëri që kishte pranuar se kishte hyrë në Britaninë e Madhe në vitin 2021 duke u fshehur në pjesën e pasme të një kamioni. Pas kësaj u zhduk dhe jetoi ilegalisht deri në qershor kur u arrestua.

Një tjetër kishte hyrë në Britaninë e Madhe në vitin 2021 me një jaht. Edhe ai jetonte ilegalisht derisa u arrestua për shkeljet e kryera gjatë drejtimit të makinës.

Mes të deportuarve ishte një burrë i dënuar me 5 vite e gjysmë burg për furnizim me drogë të klasit A. Po ashtu, një tjetër ishte i dënuar me tre vjet e katër muaj burg për prodhim droge të klasit B.

Sekretarja e Brendshme e Britanisw Priti Patel tha: “Këta kriminelë janë përgjegjës për veprat e tmerrshme të drogës, të cilat shkatërrojnë jetë, familje dhe komunitete. Ata kanë shkelur ligjet dhe vlerat tona, duke i lënë viktimat e tyre të jetojnë me plagët e krimeve të tyre."

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Mitsotakis paralajmëron sërish Maqedoninë e Veriut: Kur dikush tërheq litarin, duhet të jetë gati edhe të ‘këputet'

Mitsotakis paralajmëron sërish Maqedoninë e Veriut: Kur dikush tërheq litarin, duhet të jetë gati edhe të ‘këputet'