Deputetët e braktisën, Berisha nuk i përgjigjet pyetjes së 'Report Tv'

Sali Berisha ka mbërritur në Pallatin e Kongreseve, ku pritet të nisin punimet e Kuvendit Kombëtar të Rithemelimit. I shoqëruar nga bashkëshortja, Liri Berisha, ish-kryeministri e konsideroi 30 prillin si 'ditë të një rëndësie të madhe', por megjithatë refuzoi t'i përgjigjej pyetjes së gazetares së Report Tv për braktisjen nga pjesa më e madhe e deputetëve të PD.

"Kjo është një ditë e një rëndësie të madhe pas ditëlindjes së dytë të PD në konstituimin e forumeve të saj si opozitë e vërtetë shqiptare", tha ai.


Lajmi kryesor:

'Rithemelimi' mbledh Kuvendin! Berisha rrëzohet teksa merr fjalën! Braktiset nga shumica e deputetëve të PD! Ndryshime statutore, më 22 maj zgjidhet kryetari i ri i partisë! Shkarkohet Alibeaj


/K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

FOTO/ 246-vjetori i Pavarësisë së SHBA-ve, i pranishëm Meta dhe presidenti i sapozgjedhur Bajram Begaj! Priten nga ambasadorja Yuri Kim