Deputeti i opozitës së re: Po bëni një farsë, komisionin për Metën e drejton Ulsiu që na nderoi me Dibrën

Deputeti i opozitës së re në parlament Lefter Maliqi e quajti seancën sotme një farsë dhe një gjyq politik. Ai tha se shqiptarët duhet të kuptojnë se nuk ka gjë më të keqe se mosmirënjohja ndaj njeriu që  i solli në pushtet në 2013.

"Shqiptarë kjo është një farsë dhe një gjyq politik. Kryeministri i Rilindjes dhe vetë e patë se lotët e tij tregonin disfatën nga zgjedhje në zgjedhje. Sot foli me ëndrrën e tij. Sot i bëni gjyqin politik një njeriu që iu solli në pushtet në 2013. Shqiptarët duhet të kuptojnë një gjë se nuk ka gjë më të keqe se mosmirënjohja. Këta e shikojnë në ëndërr atë. Ka një varfëri, papunësi lidhje me krimin dhe bandën. Komisionin e hetimor e drejton Ulsiu që na nderoi me Dibrën. Ata thanë se do abstenojnë por Taulanti i kapi një nga një dhe i ndryshoi mendje. këta nuk e kuptojnë gabimin. Është turp kush na drejton", tha Maliqi.


Lajmi kryesor:

Shkarkimi/ Meta 3 muaj në hetim! Rama: I çoroditur nga drejtësia, hakërrues që duhet ndalur! E ka derdhur kupën /Video


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zjarret në pyje, a kanë reaguar si duhet autoritetet shtetërore?×

Lajmi i fundit

John

Shpërthimi në Bejrut/ Meta: Solidarizim me popullin e Libanit! Rama: Çfarë lëndimi e trishtimi!