Deputeti i PD thirrje Ramës: Larg duart nga heronjtë e Kukësit, do marrësh shpejt përgjigje

Deputeti i PD thirrje Ramës: Larg duart nga heronjtë e Kukësit, do marrësh shpejt përgjigje

Deputeti demokrat, Klevis Balliu, i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama të largojë duart nga heronjtë e Kukësit, ndërsa policia të tërhiqet urgjentisht dhe t’iu bashkohet atyre në protestë.

Përmes një statusi në ‘Facebook’ pas ndalimit të 24 protestuesve, Balliu shkruan se arrestimet enveriste për të trembur heronjtë e Kukësit nuk d t’i ndalojnë apo të trembin shqiptarët. Ai shton se shqiptarëve nuk mund t’iu merret fryma si Edvinoviçit dhe se i gjithë vendi do t’i japë përgjigjen e merituar kryeministrit.

"O MJERAN FRIKACAK I VETMUAR LARG DUART NGA HERONJT E KUKËSIT. I bëj thirrje forcave të Policisë të tërhiqen urgjentisht dhe ti bashkohen heronjve të Kukësit në protestë kundër këtij regjimi mafioz dhe diktatorial.

Arrestimet enveriste për të trembur herojntë e Kukësit nuk do ti ndalojnë apo të trembin shqiptarët. Shqiptarëve nuk ju merret fryma si EDVINOVIÇIT. Këto janë provokime të cilat do të marrin përgjigje të shpejtë. Edhe një herë i bëj thirrje Policisë të distancohet nga këto arrestime enveriste. Kukësi dhe i gjithë vendi do ti japë përgjigjen e merituar EDVINOVIÇIT"

Klevis Balliu, deputet i PD


Lajmi kryesor:

Dhuna në 'Rrugën e Kombit', 23 të arrestuar, Spaho: I lironi urgjent ose situata eskalon


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Sarandë/ Merr flakë një barake në fshatin Çukë, 57-vjeçari pëson djegie, në gjendje të rëndë në spital

Sarandë/ Merr flakë një barake në fshatin Çukë, 57-vjeçari pëson djegie, në gjendje të rëndë në spital