Deputeti i PD-së Çollaku reagon për vdekjen e 7-vjeçares në Himar: Isha dëshmitar i një tmerri

 

Deputeti i PD-së Kreshnik Çollaku ka qenë i pranishëm në vendin e ngjarjes kur fëmija 7 vjeç u vra nga një gomone që e drejtonte shefi i policimit në Elbasan.

Këtë e bëri me dije vetë ai përmes një postimi në Facebook, ku tha se shkarkimi nga detyra e autorit nuk mjafton.

"Vetëm 20 metra larg vendit ku ndodhesha unë sot jam dëshmitar i një tmerri në brigjet e Himarës në Potam. Fjalet ngushelluese, keqardhja shkarkimet nga insitutucionet e shtetit nuk mjaftojne per tragjedine e sotme te Himares ku nje vajze 5 vjecare u coptua ne breg te detit nga nje skaf i dimensioneve te medha dhe nje mjet detar lluksi.

Pergjigjia e shtetit sot duhet te jete ndalimi i menjehershem i perdorimit te ketyre skafeve lluksi ne brigjet e detit mbi koken e pushuesve.  Kjo per sot. Neser duhet te kuptojme se si eshte e mundur qe nje mjet te tille detar lluksi ta posedoje nje oficer i thjeshte policie", shkroi ai.


Lajmi kryesor:

Gomonia vrau fëmijën në plazhin e Himarës, REAGIMET e politikës! Rama: S'ka fjalë, fajtori të marrë ndëshkimin e duhur! Nuk mungoi as në këtë rast kafshëria politiko-mediatike


D.GJ/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Komisioni i Disiplinës jep vendimin, nis hetimi për dhunën në futbollin e femrave gjatë ndeshjes Tirana-Vllaznia

Komisioni i Disiplinës jep vendimin, nis hetimi për dhunën në futbollin e femrave gjatë ndeshjes Tirana-Vllaznia