Derbi i Madridit, tifozët e Atletico-s bëjnë gjestin e shëmtuar kundër Vinicius

Derbi i Madridit, tifozët e Atletico-s bëjnë gjestin e shëmtuar kundër Vinicius

Gjesti i shëmtuar i tifozëve të Atletico Madrid

Real Madrid dhe Atletico Madrid luajnë sot në 21:00 në "Bernabeu" për fazën çerekfinale të Kupës së Mbretit. Ndeshja është me një takim dhe goglat vendosën përballë një derbi të luftuar në fushë dhe jo vetëm. Ndeshja ka filluar 24 orë më herët, me tifozët e "Los Colchoneros" që e kanë tepruar mbrëmjen e djeshme.

Në një nga autostradat e qytetit, tifozët e Atleticos varën një manekin me veshjen e Vinicius Junior. Mbishkrimi sipas tij ishte "Madridi e urren Realin".

Përmes një deklarate, Atletico Madrid shpreh keqardhjen për ngjarjet e ndodhura, duke thënë se një situatë e tillë është e papranueshme.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Çelet ekspozita e pikturave të artistit Gjelosh Gjokaj, Rama: Ishte një ndër ato personazhe që jetonte për të pikturuar

Çelet ekspozita e pikturave të artistit Gjelosh Gjokaj, Rama: Ishte një ndër ato personazhe që jetonte për të pikturuar