Dështimi me Cagliarin, Allegri: Në pjesën e parë do i ndërroja të gjithë, ulem të diskutoj të ardhmen me drejtuesit

Dështimi me Cagliarin, Allegri: Në pjesën e parë do i ndërroja të gjithë, ulem të diskutoj të ardhmen me drejtuesit

Massimiliano Allegri

Cagliari 2-2 Juventus, ky ishte fundi i sfidës së Serie A që u zhvillua të premte dhe çeli raundin e 33-të. Te "Zonja" janë të zhgënjyer dhe i pari me kokën ulur duket Max Allegri.

Pas ndeshjes për mediet ai tha se në pjesën e parë nuk e kuptuan ndeshjen, teksa është i lumtur që do ulet të diskutojë të ardhmen me drejtuesit, për të hedhur idetë e reja, gjithmonë nëse do i besohet stoli i klubit më të titulluar në Itali.

"Kur gjen një skuadër si Cagliari, që të hidhet në sulm, duhet të bësh një betejë. Teknikisht patëm vështirësi dhe nuk e kuptuam lojën. Kur luan në këto ndeshje, nëse nuk i përshtatesh kundërshtarit del me 'kocka të thyera'. Në pjesën e parë duhet t’i ndërroja të gjithë. Ndoshta duhet të ndërrohesha edhe unë. Në pjesën e parë kam parë gabime teknike që nuk doja t’i besoja. Por fatmirësisht kam një grup me djem të zotë që u ngritën në këmbë dhe nuk ishte e lehtë”, tha fillimish Allegri.

Më pas livornezi shtoi se do ulet me drejtuesit për të diskutuar të ardhmen.

"Jam i lumtur që ulem për të planifikuar të ardhmen ne Juven? Absolutisht po. Në fund të sezonit duhet të ulemi për të bërë vlerësimet e nevojshme, por tani duhet të arrijmë Champions League dhe finalja e Kupës së Italisë kundër një Lazio të fortë", tha trajneri i bardhezinjve.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Operacioni i SPAK, arrestohet Naim Stafuka, vëllai i Enver Stafukës, i rrëmbyer dhe zhdukur në 2015

Operacioni i SPAK, arrestohet Naim Stafuka, vëllai i Enver Stafukës, i rrëmbyer dhe zhdukur në 2015