GOLAT/ Juventus për turp, barazon 2-2 me Cagliarin! Lazio i falet Luis Albertos, mund Genoan në udhëtim

GOLAT/ Juventus për turp, barazon 2-2 me Cagliarin! Lazio i falet Luis Albertos, mund Genoan në udhëtim

Genoa 0-1 Lazio

Serie A e futbollit ka nisur këtë të premte me raundin e 33-të. Duke nisur nga ora 18:00 Lazio fitoi 0-1 në udhëtim kundër Genoas, teksa në orën 20:45 Cagliari barazoi 2-2 me Juventusin.

Në "Luigi Ferraris" vendasit e Genoas u mposhtën 0-1 nga Lazio. Duhej një gol i Luis Albertos në minutën e 67-të që "Shqiponjat" të merrnin tri pikë në udhëtim. Asisti i Kamadas u shfrytëzua nga Alberto që i dha tri pikë të tijve. Në këtë duel për 55 minuta luajti edhe Elseid Hysaj. Mbrojtësi i Kombëtares u fut në fushë në të 35 minutë pas problemeve të Lazzarit. Lazio me 52 pikë ngjitet në vendin e gjashtë.

Në Sardegna, ishullorët e Cagliarit ia dolën të merrnin një pikë me Juventusin, duke barazuar 2-2. Në pjesën e parë vendasit shënuan dy herë me Gaetanon dhe Mina nga pika e penalltisë. Kur u duk se "Zonja e Vjetër" do humbiste, Vlahovic në minutën e 61 shënoi me një kryevepër nga goditja e dënimit. Më pas, tre minuta nga fundi autogoli i Dossena bëri që dy ekipet të ndanin nga një pikë. Me 64 pikë Juventus qëndron në vendin e tretë.

Serie A, raundi 33:

E premte, 19 prill

18:00 Genoa 0-1 Lazio

20:45 Cagliari 2-2 Juventus

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:50
VIDEO/ Juventus 'lë nam', barazon 2-2 me Cagliarin në Sardegna


Në Sardegna, ishullorët e Cagliarit ia dolën të merrnin një pikë me Juventusin, duke barazuar 2-2. Në pjesën e parë vendasit shënuan dy herë me Gaetanon dhe Mina nga pika e penalltisë. Kur u duk se "Zonja e Vjetër" do humbiste, Vlahovic në minutën e 61 shënoi me një kryevepër nga goditja e dënimit. Më pas, tre minuta nga fundi autogoli i Dossena bëri që dy ekipet të ndanin nga një pikë. Me 64 pikë Juventus qëndron në vendin e tretë.

Ora 21:16
VIDEO/ Hysaj luan 55 minuta, Lazio fiton 0-1 kundër Genoas


Në "Luigi Ferraris" vendasit e Genoas u mposhtën 0-1 nga Lazio. Duhej një gol i Luis Albertos në minutën e 67-të që "Shqiponjat" të merrnin tri pikë në udhëtim. Asisti i Kamadas u shfrytëzua nga Alberto që i dha tri pikë të tijve. Në këtë duel për 55 minuta luajti edhe Elseid Hysaj. Mbrojtësi i Kombëtares u fut në fushë në të 35 minutë pas problemeve të Lazzarit. Lazio me 52 pikë ngjitet në vendin e gjashtë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë viziton Arabinë Saudite dhe Izraelin

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë viziton Arabinë Saudite dhe Izraelin