Detaje nga korrupsioni i zyrtarëve të Parlamentit Europian, 1.5 milionë euro 'cash' u sekuestruan në tre vendndodhje të ndryshme

Detaje nga korrupsioni i zyrtarëve të Parlamentit Europian, 1.5 milionë euro 'cash' u sekuestruan në tre vendndodhje të ndryshme

Më shumë se 1.5 milionë euro ka qenë shumë e parave të sekuestruara nga oficerët belgë në kuadër të arrestimit të nënpresidentes së PE, Eva Kaili dhe 3 zyrtarëve të tjerë të cilët akuzohen për korrupsion nga Katari.

Shuma e parave është sekuestuar në 3 vendndodhje të ndryshme. 600 mijë euro dhe 150 mijë euro janë zbuluar në dy banesa. Ndërsa pjesa tjetër e eurove, janë gjetur brenda një valixhje në Bruksel.

Sipas të përditshmes belge Le Soir, e cila së pari raportoi shumën prej më shumë se 1.5 milionë euro, babai i ish-zëvendëspresidentes së Parlamentit Evropian Eva Kaili fillimisht u ndalua në Sofitel në Place Jourdan në një lagje të Brukselit.


Lajmi kryesor:

'Qatar Gate', skandal në BE, 1.5 milionë euro ‘cash’ të sekuestruara, dyshohet se janë dhënë si ryshfet nga Katari! Ish-nënpresidentja e PE mohon akuzat


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Meta tregon pse u nda me Monika Kryemadhin: Marrëdhëniet tona u krisën pas djegies së mandateve! Ndjesë fëmijëve e prindëve të mi

Meta tregon pse u nda me Monika Kryemadhin: Marrëdhëniet tona u krisën pas djegies së mandateve! Ndjesë fëmijëve e prindëve të mi