Detaje nga operacioni, zyrtarët e bashkisë Lushnje lekët e tenderave i kalonin në kompani private në mënyrë fiktive

1625563638_lushnje1.jpg

Detaje të tjera janë zbardhur nga operacioni në Lushnje që çoi në pranga 11 persona, kryebashkiakun Fatos Tushe, zyrtarë të Bashkisë dhe biznesmenë për abuzimet me tenderat. Në këtë hetim ka pasur përgjime dhe vëzhgime, kontrolle të financave dhe transaksione të zyrtarëve. Zyrtarët lekët e tenderave i kalonin në kompani private në mënyrë fiktive.


Lajmi kryesor:

Tenderi abuziv 24 mln lekë për rehabilitimin e kanalit ujitës, SPAK arreston kryebashkiakun e Lushnjes dhe 10 bashkëpunëtorët e tij! Koka e grupit kreu i Ndërmarrjes së pasurive publike


Be.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Gjyqi i Salih Mustafës në Hagë, dëshmitari i parë: I akuzuari ka qenë njeriu kryesor, m'u prezantua si pjesëtar i UÇK