'Vdiq si qen'! Ish lideri i ISIS, Al Bagdadi ishte i trembur, vishej si bari, nuk agjëronte dhe përdhunonte një skllave

Në muajt e fundit në arrati, lideri i ISIS Al-Bagdadi, ishte shumë i trembur. Ai vishej si bari dhe kishte frikë se dikush po planifikonte ta tradhëtonte.

Sipas ‘Associated Press’, disa bashkëpunëtorë të tij kanë thënë se Al-Bagdadi ishte i fiksuar te siguria e tij. Ai për tu fshehur kërkonte çdo muaj vendstrehime të reja, kryesisht në qytete në shkretëtirë

Sipas dëshmitarëve, Al-Bagdadi lëvizte gjithmonë natën, mbante veshur atlete dhe ishte i shoqëruar nga 5 burra të armatosur që e thërrisnin liderin e ISIS, ‘sheik’.

Po sipas ‘Associated Press’, ai kishte kohë që nuk mbante agjërim dhe mbante pranë vetes një skllave ‘yazide’ adoleshente.

Vajza, e cila u la e lirë pas një operacioni të forcave amerikane në kërkim të Al Bagdadi, ishte arratisur për në Idlib në vitin 2017.

Më pas Al Bagdati ra në gjurmët e saj dhe e morri sërish pranë vetes. Ai e rrihte, thuajse çdo natë, dhe e përdhunonte.

Më 27 tetor Al Bagdadi u vra gjatë një operacioni të forcave speciale amerikane në provincën Idlib, në veriperëndim të Sirisë.

"Ai vdiq si qen, ai vdiq si një frikacak”, tha presidenti amerikan Donald Trump pasi konfirmojë atë ditë lajmin.

‘Udhëheqësi i Shtetit Islamik ishte fshehur në një tunel nga u përpoq të ikte duke qarë dhe duke bërtitur gjatë gjithë rrugës’ - tha Trump për liderin e ISIS.

I.C./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  E premtja dhe e hëna pushim, a jeni dakord me propozimin e Beqajt?

Komento

Komente

 • Loti: 06/11/2019 21:09

  Great Job Mr. President. Ti po qe je njeri trim. Rekordi yt ne Vjetnam eshte I mbushur me medalje trimerie. Apo u fsheve pas brekusheve te babit kur John McCain is POW? Tregoji kti mjekerdhise sa mire I trajton ti femrat " I grab them by the pussy- the". Kujdes me predorimin e fjales "dog" se qen I ke thene dhe General Matis, General John Kelly, is sekretarit te shtetit Rex Tillman etc etc etc. Tregoji botes si trajtohen te miturit, coji ne kufi te shofin se I ke mbyll ne kafaze si te ishin kafshe, femijet qe s din c te keqe te kan ber. na ndrico me mendjen tende o I madhi D.J.Trump

  Përgjigju
  • Selenice: 07/11/2019 10:56

   Ik more vlonjat budalla

 • Kafsha: 06/11/2019 17:45

  Baj gë!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rruga Milot-Fier/ Balluku: 1.2 mld euro nga koncesionari! Shteti shqiptar 10% garanci në 16 vite