Detaji rrëqethës nga masakra e Selenicës, 8 vjeçari i familjes Zykaj u vra me bukë në dorë

Ambulanca te shtëpia e viktimave

Edhe pse kanë kaluar disa ditë nga masakra e Selenicës, ku Ritvan Zykaj vrau tetë kushërinjtë e tij për motive të dobëta, detaje tronditëse vijojnë të zbulohen.

Familjarët që kanë shkuar të parët në vendngjarje kanë treguar se djali i vogël, Ledioni, 8 vjeç është gjetur i vrarë teksa në dorë mbante bukë.

8 vjeçari ka qënë duke ngrënë drekë kur ka dëgjuar krismat dhe ka dalë jashtë për të parë ç’po bëhej. Aty është pikasur nga Ritvani, i cili e ka qëlluar Ledionin me tre plumba duke e lënë të vdekur në vend.

Ridvan Zykaj pas ngjarjes u arrastis dhe u kap 12 orë pas ngjarjes në dalje të Selenicës.

24-vjeçari do të dalë para trupës gjykuese së Vlorës, ditën e hënë në orën 10:00.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

Greqia shtyn masat kufizuese anti-COVID për shqiptarët deri më 7 shkurt! Pavarësisht vaksinimit, duhet test negativ dhe plotësimi i formularit elektronik