Dezinfektimi në orët e para të mëngjesit, bashkia e Tiranës: Ndodh nga ajri në çdo cep të Tiranës (VIDEO)

Bashkia e Tiranës edhe mbrëmë, ashtu si në ditët e kaluara, ka bërë dezinfektimin nga ajri të qytetit, për të garantuar higjenën dhe sigurinë për banorët e kryeqytetit në këto ditë të vështira.

Ende pa gdhirë çdo rrugë e Tiranës dezinfektohet në çdo cep të saj. Siguria e qytetit dhe e qytetarëve mbetet fokusi primar i Bashkisë së Tiranës.

Që nga zbulimi i rastit të parë me koronavirus, në Tiranë ka nisur dhe dezinfektimi i institucioneve dhe ambienteve publike, parqeve e rrugëve.

 

Ne.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?

Komento

Komente

 • vera: 09/08/2020 21:01

  MIKROBET e viruset kane ekzistuar dhe do ekzistojne,,,me dezifektim neve i largojme ato nga rruga,,,,por jo plotesisht ,,ato riaktivizohen dhe shumohen prape pas nje fare kohe,,,menyra me e mire ishte qe tirana te mos behej keshtu pellembe e pallate por te kishte ato lulishte e fusha sportive qe ka patur para 1990 ,,qe mikrobet e viruset te qendronin aty dhe jo te na ngjiten neper shtepi sepse nuk i kemi lene asnje vend ku te rrine...

  Përgjigju
 • Fresksi: 04/08/2020 16:42

  O lali, po ca nga ajri thua, kam 2 jave qe fle ne ballkon nga vapa, s'kam degju zhurme avioni apo helikopteri. Apo mos jane drone pa ze? Po na sill ndonje dore gelqere andej nga Thesari te Fresku se ka pas ca raste.

  Përgjigju
 • Polici: 31/07/2020 14:58

  Shiko mos harrosh te vesh gjoba makinave ne cdo cep te Tiranes, sa dizifzktim eshte dizinformim.., dikur lahrshin rruget me botte tani as ajo nuk behet...

  Përgjigju
 • Tiku: 31/07/2020 11:28

  Kalo ketej nga sheshi uillson deri te liqeni e laj rrugen e trotuaret se jane njolla njolla e te vjeen ndot me ec. Se jo per gje po na grive nga taksat e nga leket e parkimit te pakten laj rruget e dislzinfektoi ne kohe pandemie.

  Përgjigju
 • takuu: 29/07/2020 14:42

  hahhahaha , sa kam qeshur, desifektim ne cdo cep te Tiranes.

  Përgjigju
 • Arjana: 27/07/2020 14:16

  Pse genjen bashkia e tiranes per disinfektimin e tere Tirones?ne zonen perreth Gjinmazit Partizani as nuk pastrohet me neper rrugica jo me disinfektim.Nese vijne punonjeset e pastrimit rralle shume rralle ,vetem vijne verdalle se pastrim nuk bejne.Vertetohet lehte kjo gje.

  Përgjigju
  • Right: 27/07/2020 16:15

   Genjejne per cdo gje, nxjerin makinat apo njerezit vetem per te ber nji foto per rrjeta sociale me than qe po punojne shume. Fare mashtruesash keta rraca e njerezve qe punen e mbeshtesin ne facebook e instagram. Te lagja ime po mbillnn dy gra te lodhura nje peme selvie, kishin ardhur 8 persona nga PR i vilajetit per te ber fotografi me pemen. Rrace e ndyre.×

Lajmi i fundit

John

Ruçi përshëndet Ditën e Lirisë së Kosovës: Mbështetja e SHBA, NATO, BE mundësoi çlirimin, UÇK në anën e drejtë dhe të duhur të historisë