‘Dezinformimi’, Nikolla kërkesë krerëve të Grupeve Parlamentare: Dërgoni emrat e anëtarëve

‘Dezinformimi’, Nikolla kërkesë krerëve të Grupeve Parlamentare: Dërgoni emrat e anëtarëve

TIRANË- Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla u ka kërkuar kryetarëve të grupeve parlamentare që të dërgojnë emrat e anëtarëve për ngritjen e komisionit të Posaçëm për Dezinformimin.

Nëpërmjet një letre Nikolla iu ka kërkuar Bledar Çuçi, kryetar i Grupit Parlamentar të PS, Gazmend Bardhi, kryetar i Grupit Parlamentar të PD, Agron Duka, kryetar i Grupit Parlamentar "Aleanca për Ndryshim", Mesila Doda, kryetare e Grupit Parlamentar "Demokraci dhe Integrim".

Duke qenë së përbërja e komisionit përbehet nga 11 anëtarë, 6 nga shumica parlamentare dhe 5 nga grupet e pakicës, Nikolla thotë se mbetet në pritje të propozimeve për caktimin e emrave që do të jenë anëtarë në përbërje të këtij komisioni.

‘Me vendimin nr. 40/2024 Kuvendi ngriti Komisionin e Posaçëm Parlamentar "Për të koordinuar dhe mbikëqyrur të gjitha veprimet institucionale për të luftuar deziformimin dhe format e tjera të ndërhyrjes së huaj në proceset demokratike të vendit”. Komisioni përbëhet nga 11 anëtarë, 6 anëtarë nga grupi i shumicës parlamentare dhe 5 anëtarë nga grupet e pakicës parlamentare, ku 3 anëtarë të jenë nga Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike, 1 anëtar nga Grupit Parlamentar "Aleanca për Ndryshim" dhe 1 anëtar nga Grupi Parlamentar "Demokraci dhe Integrim". Kuvendi duhet të marrë vendim për të përcaktuar përbërjen e këtij komisioni Për këtë arsye mbetem në pritje të propozimeve tuaja për caktimin e emrave që do të jenë anëtarë në përbërje të këtij komisioni.’- njofton Nikolla.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 20/04/2024 01:55

    Z.Nikolla,Bardhi nuk eshte kryetar i Gr.parlamentar te PD.Kur pranuat te rikthenit te perjashtuarit e PD me kerkese te Bardhit,(gjithashtu i perjashtuar) e quajta nje lajthitje te rastit,por kur perserit me kete shkrese indirekt njohjen e Bardhit,aq me teper qe te kane kallzuar ne SPAK per veprim te ngjashem,atehere nuk kemi te bejme me lajthitje,por veprim i qellimshem i miremenduar.Shume keq qe keni rene kaq poshte!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë viziton Arabinë Saudite dhe Izraelin

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë viziton Arabinë Saudite dhe Izraelin