Dhëndri i Berishës sulmon hapur LSI: Bleu kryetaren e kohës së KQZ, mbështeti maskaradën, duhet reflektim

TIRANE - Përplasjet mes Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim duket se sa vijnë e thellohen. Pas debateve të forta në distancë mes Kryemadhit dhe Bashës në lidhje me strategjinë që duhet të ndjekë opozita, tashmë akuzat e forta në drejtim të LSI-së vijnë direkt edhe nga familja Berisha e cila ka një ndikim absolut në vijën politike që ndjek PD. Bëhet fjalë për dhëndrin e ish-kryeministrit Berisha Jamarbër Malltezi, i cili ka akuzuar direkt LSI për blerje të ish-kryetares së KQZ-së dhe ndikim në vendimmarrjet e këtij institucioni, duke i hapur rrugë sipas tij një maskarade.  

Malltezi akuzon edhe ish-ministrat e LSI-së për kohën kur ishin pjesë e kabinetit “Rama 1”.

“Në 2016 Departamenti Mjedisit në PD kërkoi në KQZ të drejtën kushtetuese për REFERENDUME vendore... Për fat të keq, përfaqësuesit e PS-LSI si edhe blerja e kryetares së kohës nga PS-LSI vendosën të shkelin kushtetutën dhe mos lejojnë Referendum vendor!

Turpi me shkeljen e të drejtës kushtetuese së qytetarëve u bë haptaz dhe e shitën si vendim te shtetit ligjor! Dhe ishin po ato fytyra që veç 2 vite më parë kishin miratuar të drejtën për Referendum për çështjen e importit të mbetjeve të riciklueshme! Kohe për reflektim. Jo nga palaçot që kanë mbetur në KQZ se ata kanë treguar që e shkelin ligjin me telekomandën e hajdutit psiqik, por minimumi nga LSI që mbështeti atë maskaradë dhe tani gjithë qytetarët po paguajnë faturën e shkatërrimit të parqeve për interesa të oligarkëve”, shkruan mes të tjerash Malltezi.

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?

Komento

Komente

 • Arbëri: 16/09/2019 12:01

  Shumë interesant a , këta hamnat dhe grabitqarët e sales e din shumë mire se si vidhet e si si grabitet nya pervoja e tyre që kan...!!!

  Përgjigju
 • Vlora: 16/09/2019 09:05

  Berisha dhe Basha pasi mbaruan pune me PD-ne e hodhen ne kosh te plehrave jane kthyer nga LSI-ja. Ta shkaterrojne dhe LSI dhe te jetojne te lumtur bashke me Ramen. Mjere sovrani.

  Përgjigju
 • edi: 15/09/2019 17:17

  Cfare kerkoni ju idiotet dhe maskarente e Kombi Te thote mendje se ben ca figura te pelqehesh nga kush gomar malok ,Berisha mashtroi volli dhe vrau e preu njerezit qe i afroi nga Tropoja Nes ka bastard sesa ai i dyti je ti dhe te gjithe ju qe kerkoni te kacavirreni jeni ne daren e SPAK Bitch

  Përgjigju
 • O tej: 15/09/2019 14:58

  A Je kollovar i Berishes? Ha nonje tad pershesh Se do te pshurre Argita

  Përgjigju
 • .....: 15/09/2019 13:22

  Edhe ky i zi!!! Na myten more

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi i dy vëllezërve në Krujë/Identifikohet autori! Kontrolle me dron për kapjen e tij...gjendet makina e braktisur