Dhërmi/ Rrezikoi jetën e plazhistëve në det, drejtuesi i motorit të ujit gjobitet me 100 mijë lekë, bllokohet mjeti lundrues

DHËRMI – Është gjobitur me 100 mijë lekë gjobë drejtuesi i një mjeti lundrues në plazhin në Palasë.

Policia njofton se personi i identifikuar me inicialet K.L. teksa lundronte me një Jet Ski ka shkelur perimetrin e sigurisë ujore për plazhistët, duke vënë në rrezik jetën e tyre.

Po ashtu, policia ka bllokuar dhe mjetin lundrues në fjalë.

“Shërbimet e Policisë Kufitare Dhërmi, në bashkëpunim me Njësinë Policore Detare, gjatë patrullimit të vijës bregdetare, me qëllim garantimin e rendit dhe sigurisë publike në zonat turistike, si dhe për kontrollin e përdorimit të mjeteve lundruese, kanë ndërhyrë menjëherë në plazhin e ????Palasës, duke bërë bllokimin e një mjeti lundrues Jet Ski që kishte shkelur perimetrin e sigurisë ujore për plazhistët, duke vënë në rrezik jetën e tyre.

Shërbimet e Policisë Kufitare e kanë ndëshkuar drejtuesin e mjetit lundrues, shtetasin K. L., me masën administrative 100 000 lekë të rinj si dhe kanë bllokuar mjetin lundrues në Portin Himarë”,-njofton policia.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Siguria në plazhe, ndëshkohen shkelësit në nisje të sezonit turistik! Bllokohen 10 mjete lundruese në Vlorë, Durrës e Velipojë


K.M/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iliri: 09/06/2024 18:18

    Burg qenit jo gjobë,nuk kemi fëmijë për tu grirë sallatë më.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Ëndrra e Anglisë quhet Pep Guardiola, lista me trajnerët kandidatë për të zëvendësuar Southgate te 'tre luanët'

Ëndrra e Anglisë quhet Pep Guardiola, lista me trajnerët kandidatë për të zëvendësuar Southgate te 'tre luanët'