'Dhia', 'ujku', 'kope'...kodet e trafikantëve në Skrapar për kanabisin, parcelat: I vrau ujku dhitë?

'Dhia', 'ujku', 'kope'...kodet e trafikantëve në Skrapar për kanabisin, parcelat: I vrau ujku dhitë?

1610121030_coverdrogaskrapar1.jpg

Për trafikantët në Skrapar 'dhia', 'ujku' nuk janë terma që nënkuptojnë kafshët si për gjithë të tjerët. Në përgjimin e mëposhtëm nga dosja e siguruar nga Report Tv shikoni se i  referohen kanabisit ata.

A-ku je?.B- Po me dhio re! A-je larg?, B-e o q...robt. A-e gjeta e gjeta ate moter .ir (vazhdon ne ecje ne ferren te veshtir dhe degjohet frymemarije e renduar), B-hajt se degjohemi.

Tjetër bisedë:

A-hajde rrim te bregu atje, B- po iko ca do he ci q. motren mu ne p.....Ana iku mendja i ...... B-nga iken dhite lart e?, A-drejt posht, B- akoma o?. A-eee, B- po nje kope iku tutje nga e

Laverit A-ja po dal te bregu, erdhi makin tjeter andej tani e?, B- ore dy kope me dhi ishin njera iku lutje...(lasin per drejtimin nga shkuan dhite), A-hajt te bregu do vish tek un e?, B-jo jo nuk vi poshte, do rri ketej me dhite se si diher bie ndonje gjekafshe, hajt.

A-rri nshpi se mos dalesh lari e?, B-ca do bej ktu un?, A-iku mori fund ajo e, e vjelm e! B- posht

A-e dogja, B- (skuproher), A-i han ujku dhit lopt

A-i vrau te tera rrufeja dhitëe, B-mir o mir shendosh vet, mir hajt mos rrini rrugeve


Lajmi kryesor:

Ekskluzive/ Skrapari i 'mbuluar' nga droga, Report Tv zbardh dosjen: Të gjitha përgjimet, bisedat e policëve me trafikantët, që u vidhnin kanabisin njëri-tjetrit


K.T.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fituan trofeun, de la Fuente: Yamal dhe Williams i sjellin gëzim futbollit, me fat që i kemi

Euro 2024/ Fituan trofeun, de la Fuente: Yamal dhe Williams i sjellin gëzim futbollit, me fat që i kemi