Dhunë ndaj policit, vjedhje makine e trafik klandestinësh, arrestohen 3 persona në Tiranë

Dhunë ndaj policit, vjedhje makine e trafik klandestinësh, arrestohen 3 persona në Tiranë

TIRANË- Gjatë 24 orëve të fundit, janë vënë në pranga nga policia e Tiranës tre persona, të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale.

Një nga të arrestuarit është S. Ç.,23 vjeç, lindur dhe banues në Korçë, pasi në rrugën “Sotir Kolea”, është kapur duke transportuar me automjetin e tij në mënyrë të paligjshme 5 shtetas të huaj Marokenë në drejtim drejt Shkodrës, me qëllim destinacionin final vendet e BE-së. Ai do të përballet me akuzën për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit”.

I arrestuari i dytë është A. K.,29 vjeç, banues në Paskuqan, Kamëz pasi në rrugën “Isuf Elezi” ka ushtruar dhunë fizike ndaj një punonjësi të Qarkullimit Rrugor. Ai është arrestuar në flagrancë dhe do të përballet me akuzën për veprën penale “Goditje për shkak të detyrës”.

I treti i vënë në pranga L. R., 41 vjeç, banues në Tiranë, pasi në rrugën “Aleksandër Moisiu” ka tentuar të vjedhë një automjet, dhe në momentin që shërbimet e Policisë të Komisariatit nr 4 janë afruar, ka tentuar të largohet duke lënë automjetin e tij i cili u bllokua së bashku me disa sende të automjetit të cilin tentoi të vidhte.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, a duhet të zhvillohet menjëherë gara për kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Luizi i vetëm në koncertin që do të mbahet në SHBA! Mozzik nuk i lejohet të shkojë, ndërsa Kiara nuk është e ftuar

Luizi i vetëm në koncertin që do të mbahet në SHBA! Mozzik nuk i lejohet të shkojë, ndërsa Kiara nuk është e ftuar