Dhunë psikologjike ndaj bashkëshortes në sy të fëmijëve, arrestohet një 42-vjeçar në Kavajë

Një 42-vjeçar me inicialet I. P, 42 vjeç është arrestuar në Kavajë pasi është kapur në flagrancë duke ushtruar dhunë psikologjike ndaj ish-bashkëshortes në prani të fëmijëve të mitur për shkak të konflikteve për pronësinë.

Gjithashtu po në Kavajë është arrestuar një 33-vjeçar me inicialet H. Xh, pasi në Qerret të Kavajës është kapur në flagrancë duke drejtuar mjetin pa lejen përkatëse dhe për më tepër nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të policisë për të ndaluar dhe për të kryer testin e alkoolit.

Ndërkohë nga policia e Tiranës janë arrestuar dy shtetas të cilët kanë kryer shkeljet përkatëse: B. K, 52 vjeç, pasi u kap në flagrancë duke drejtuar çiklomotorin pa lejën përkatëse dhe P. Gj, 55 vjeç, pasi në rrugën 'Dritan Hoxha', u kap në flagrancë duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur, në masën 0.53 mg/l.

Sakaq nga efektivët e komisariatit numër 5 është bërë procedimi i shtetasit J. Z, 27 vjeç, banues në Tiranë, pasi akuzohet për 'menaxhimin e mbetjeve'. 4 mjete të shtetasit në fjalë janë konstatuar duke gërmuar për hapjen e themeleve të një godine shumëkatëshe, mbetjet e së cilës i depozitonte në një ambient të hapur, pa asnjë kontratë me shoqërinë investitore për ndërtimin e këtij objekti.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hiqen koalicionet parazgjedhore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Nga korriku pagesë shtesë prej 10 mijë lekësh', Xhaçka jep lajmin e mirë për ushtarakët: Vlerësim për punën e jashtëzakonshme