Dhunimi dhe grabitja e biznesmenit Nazmi Çangu, arrestohet një nga autorët, tjetri në kërkim! Sekuestrohen objektet e vjedhura! Në kërkim bashkëpunëtorët e tyre

Dhunimi dhe grabitja e biznesmenit Nazmi Çangu, arrestohet një nga autorët, tjetri në kërkim! Sekuestrohen objektet e vjedhura! Në kërkim bashkëpunëtorët e tyre

Policia e Krujës ka arritur të zbardh dhe identifikojë  autorët e vjedhjes me dhunë dhe nën kërcënimin e armës, e një shume parash në banesën e biznesmenit Nazmi Çangu.

Në kuadër të këtij operacioni u arrestua në flagrancë shtetasi Saimir Kuçi, banues në Tiranë, ndërsa shtetasi Artan Prenga ndiqet me masa kërkimi. Po kështu, ndiqen me masa kërkimi edhe disa shtetas të tjere të dyshuar si të përfshirë në këtë ngjarje.

Gjatë kontrollit të këtyre banesave, në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar: 14 telefona, një palë pranga, armë të ftohta, lëndë narkotike, 1 bllokues valësh, pajisje elektronike, detektor për kërkim sendesh të çmuara, një maskë bashkë me doreza, ora të markave të ndryshme me vlerë, bizhuteri floriri, koleksion monedhash (60 monedha të vjetra të shteteve të ndryshme).

Artan Prenga, në bashkëpunim me persona të tjerë, është autor i dyshuar i ngjarjes së ndodhur më datë 24.10.2021, në fshatin Nikël të rrethit Krujë.


Lajmi kryesor:

Grabitja e biznesmenit Nazmi Çangu në Fushë-Krujë, arrestohet Saimir Kuçi, në kërkim autori tjetër Artan Prenga! Të dy me precedent në vjedhjen e kasafortave dhe bizneseve në vend


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sulmi në Veri të Kosovës, a rrezikohet një konflikt në rajon?×

Lajmi i fundit

Në Zveçan u ndezën qirinj për kriminelët e vrarë pas sulmit në Veri të Kosovës, Kreu i Listës Serbe puth fotografitë e viktimave

Në Zveçan u ndezën qirinj për kriminelët e vrarë pas sulmit në Veri të Kosovës, Kreu i Listës Serbe puth fotografitë e viktimave