Dhunimi barbar i 22-vjeçares keniane në Tiranë, 2 përfaqësues të ambasadës së Kenias në Romë takim me shefin e komisariatit nr.1

Dy përfaqësues të ambasadës keniane në Romë mbërritën në Tiranë dhe takuan shefin e Komisariatit numër 1 në Tiranë, Petrit Hado për të marrë informacione se çfarë po bëhet me hetimet për dhunimin e vajzës keniane në kryeqytet disa muaj më parë dhe a janë identifikuar agresorët.

Keniania Joy Aoko punonte në Shqipëri në një kazino dhe rasti u denoncua publikisht në emisionin “Pa Gjurmë” në Report Tv, teksa policia ende nuk e kishte raportuar si ngjarje.

Dosja fillimisht u regjistrua në prokurori për plagosje të rëndë me dashje, por më pas iu rikthye sërish policisë për t'u plotësuar.

22-vjeçarja keniane prej 14 gushtit ndodhet në koma e shtruar në spitalin e  Traumës me brinjë e kocka të thyera, lëndime në dorë e stomak dhe dëmtime në tru.  Dyshohet se 22 vjeçarja është hedhur nga ballkoni i dhomës së pallatit ku qëndronte, dhe denoncimin në polici e bëri nga një prej shoqeve.

Nëna e vajzës keniane, që jetonte në Tiranë me disa shoqe të saj, u njoftua nga kompania e kazinosë që vajza e saj kishte përfunduar në spital. Sipas saj vajza u kishte treguar shoqeve se përndiqej nga një shofer taksie i cili vazhdimisht i kërkonte të krijonin raporte intime.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Artur: 11/01/2023 17:08

  Si do jete marre vesh ky shefi i 1 se ky edhe shqipen nuk e zoteron plotesisht ha ha ha ha ??? Te jete per ndonje $ te fik ky po per te zgjidhur krime nuk ka lidhje me ate pune .

  Përgjigju
 • Kdo: 11/01/2023 14:18

  Po ti ndodhte nei shqiptari ne ndonje vend tjeter as qe do plaste fare shtetit shqiptar.

  Përgjigju
 • Emigranti: 11/01/2023 13:16

  Edhe Kenia interesohet per qytetaret e vet. Konsullatat shqiptare s'ngrene as telefonin...

  Përgjigju
 • Max: 11/01/2023 11:55

  Perse jemi shume te poshter si rrace

  Përgjigju
 • gimi: 11/01/2023 11:21

  vend kafshesh te etur per mish....

  Përgjigju
  • den: 11/01/2023 11:59

   Vend kafshesh jemi ne qe sillemi si kafshe Ka ndonje rast qe ndonje diplomat shqiptar te shkoje ne polici e nje vendi tjeter per tu interesuar per fatin e shtetasve te tyre???Neve na rrofte llapa dhe shqiponje me dy duar qe likja e ben shume bukur

 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë