Dhunimi me leva i kancelarit të gjykatës së Elbasanit, shoqërohen disa persona! Ledio Sulkuqi: Nuk i njoh ata që më goditën

Disa persona janë shoqëruar nga policia e dhe po merren në pyetje, një ditë pas dhunimit me leva të kancelarit të gjykatës së Elbasanit. Ledio Sulkuqi u godit mbrëmjen e djeshme disa herë me levë në trup, duke marrë plagë të rënda, ndërsa mësohet se ka deklaruar se nuk i njeh personat që e dhunuan.

 Ngjarja e rëndë ndodhi Sulkuqi ishte çuar nga një bar-kafe dhe i vetëm i ishte drejtuar lagjes Muzeale të Kalasë së Elbasanit.

Ky dhunim i zyrtarit ndodhi vetëm 150 metra larg Drejtorisë së Policisë të Elbasanit. Kanë qenë kalimtarët e rastësishëm në rrugë, të cilët njoftuan policinë për ngjarjen, ndërsa Sulkuqi është dërguar në spital për marrjen mjekimit dhe ndodhet jashtë rreziku për jetën.

Policia ka sekuestruar kamerat e sigurisë në zonë dhe po punon për identifikimin e autorëve. Deri më tani nuk dihen arsyet se përse është dhunuar Sulkuqi, nëse kjo lidhet me funksionin e tij apo me ndonjë konflikt personal. Deri më tani nuk ka asnjë njoftim zyrtar nga policia.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?



×

Lajmi i fundit

Donald Trump i rikthehet fushatës pas Kuvendit Kombëtar Republikan

Donald Trump i rikthehet fushatës pas Kuvendit Kombëtar Republikan